На бетонних дорогах вкрасти кошти буде важче - експерт

На бетонних дорогах вкрасти кошти буде важче — експерт

КИЇВ. 24 травня. УНН. Чиновникам служб автодоріг та їх підрядникам буде важче вкрасти державні кошти на бетонних дорогах, оскільки вони не передбачають найкорупційнішого виду дорожніх робіт — ямкового ремонту. Про це в коментарі УНН заявив член Українського товариства інвестиційних професіоналів Ростислав Чайківський, коментуючи анансований владою частковий перехід України з асфальтних доріг на бетонні.

"Бетонні дороги в Україні не є популярними. Причина банальна – на бетонних дорогах немає такого поняття, як ямковий ремонт, де безконтрольно можна щороку списувати мільярди коштів. З бетонними дорогами інакше: збудував один раз і з мінімальною підтримкою вони будуть дуже довго стояти", — пояснив він.

Як зауважив Р.Чайківський, бетонні дороги коштують дешевше ніж асфальтні.

"Я переконаний, що бетонні дороги – це дуже перспективно і необхідно. По-перше, бетонні дороги в кілька разів стійкіші за асфальтні. По-друге, будівництво бетонних доріг Україні обійдеться значно дешевше, ніж асфальтні. Адже, ключовий елемент собівартості асфальтних доріг – нафта, чого Україна у власності не має. А матеріалу для бетону у нас безліч, що і робить ці дороги значно дешевшими. Тобто, Україна має всі можливості будувати дешеві і значно міцніші дороги", — наголосив він.

Р.Чайківський порекомендував орієнтуватися на досвід США та Білорусі. Ці країни давно перейшли на бетонні дороги і знають як іх будувати.

"Штати мають позитивний досвід, Білорусь давно будує бетонні дороги. Я знаю про Кільцеву дорогу навколо Мінська, яка дуже гарно побудована. І в Україні є компанії, які знають як такі дороги будувати. Світовий банк підтримує такі проекти. І щоб Україні не вигадувати велосипед, треба просто брати приклад досвідчених країн у цьому напрямку", — наголосив він.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури України запланувало будівництво бетонних автошляхів у Дніпропетровській, Миколаївській та Закарпатській областях.

Як раніше повідомляв УНН, Президент П.Порошенко під час останньої зустрічі зі своїм білоруським колегою досяг домовленості щодо розширення ринків двох країн для товарів та послуг, зокрема П.Порошенко запросив білоруські підприємства для участі в тендерах із будівництва доріг на території України.


Джерело статті: “http://www.unn.com.ua/uk/news/1666505-na-betonnikh-dorogakh-vkrasti-koshti-bude-vazhche-ekspert”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя